Joanna Surma

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktywnie działam na polu zawodowym od 2004 roku, zdobywając cenne doświadczenie w kancelariach adwokackich i radcowskich, zarówno w kraju jak i zagranicą. Biegle posługuję się językiem angielskim.

W latach 2009 – 2012 odbyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, zakończoną uzyskaniem pozytywnego wyniku z egzaminu końcowego w sierpniu 2012 roku. Od 2012 roku jestem wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez OIRP w Poznaniu pod numerem Pz – 3179.

Jako radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, udzielę Państwu profesjonalnego wsparcia w sprawach wymagających konsultacji ze specjalistą w dziedzinie prawa – zarówno w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, jak również w kwestiach dotyczących Państwa życia prywatnego. Swe działania koncentruję nie tylko na tych z Państwa na co dzień związanych z miastem Poznań, ale również na podmiotach zainteresowanych współpraca z Kancelarią z obszaru całego kraju.

Radca prawny dokładnie przyjrzy się Państwa problemowi i dobierze takie rozwiązania prawne, które będą mogły dać optymalne rezultaty. Standardowo klienci Kancelarii są zawsze na bieżąco informowani wszelkich czynnościach podejmowanych w powierzonej kancelarii sprawie oraz uzyskują kompleksowe wyjaśnienie wszelkich zawiłości związanych z daną sprawą.

Jako doświadczony prawnik zapewniam obsługę prawną, obejmującą w szczególności następujące czynności:

  • udzielanie porad prawnych w bieżących sprawach

  • reprezentacja w postępowaniach sądowych i administracyjnych, w tym sporządzanie pism procesowych w ramach toczących się postępowań;

  • sporządzanie i opiniowanie projektów umów

  • stała obsługa prawna klientów biznesowych

  • windykacja należności

  • przygotowywanie opinii prawnych

Zakres usług świadczonych przez Kancelarię jest zawsze dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, z uwzględnieniem ich wymagań i oczekiwań. Prawnik to szczególna profesja, z którą wiążą się szczególne oczekiwania, dlatego też najwyższa jakość obsługi klientów jest dla Kancelarii kwestią priorytetową. Współpraca z Kancelarią zawsze opiera się na przejrzystych zasadach, wzajemnych zaufaniu i przebiega w przyjemnej atmosferze.

Wsparcie prawne udzielane jest przeze mnie osobiście lub za pomocą zaufanego zespołu współpracowników Kancelarii. Każdy współpracujący z Kancelarią radca prawny czy prawnik posiada stosowane wykształcenie oraz doświadczenie. Kancelaria posiada swoją siedzibę na terenie miasta Poznań.