Jedną ze specjalności Kancelarii jest odzyskiwanie długów zarówno od podmiotów gospodarczych, jak i od osób fizycznych. Windykacja należności prowadzona przez naszych specjalistów wyróżnia się optymalną skutecznością – jest to wynik wieloletniego doświadczenia w postępowaniach tego rodzaju. Skupiamy się głównie na prowadzeniu działalności w mieście Poznań, ale również dochodzimy należności na terenie całej Polski.

Windykacja długów prowadzona przez Kancelarię polega na kompleksowych działaniach zmierzających do odzyskania należności w możliwie jak najkrótszym czasie z użyciem odpowiednich do konkretnego problemu narzędzi.

Początkowo windykacja prowadzona jest jako polubowna (przedsądowa) i opiera się ona przede wszystkim na wykorzystaniu korespondencji pocztą tradycyjną i elektroniczną, jak również na rozmowach telefonicznych. Często już działania prowadzone przez Kancelarię na etapie przesądowym (pisemne wezwania do zapłaty z zastrzeżeniem dochodzenia należności na drodze sądowej) umożliwiają skuteczne odzyskiwanie długów

W przypadku, gdy polubowna windykacja należności nie przynosi oczekiwanych rezultatów, koniecznym jest wszczęcie procedury windykacji sądowej. Kancelaria aktywnie wspiera naszych klientów we wszystkich czynnościach związanych z przygotowaniem dokumentacji koniecznej do prawidłowego przeprowadzenia postępowania sądowego, a także reprezentuje ich w toku postępowania przed sądem aż do prawomocnego zakończenia procesu, a następnie w ramach windykacji przedegzekucyjnej oraz egzekucyjnej.

Odzyskiwanie długów z Kancelarią to:

  • profesjonalizm – nasza windykacja jest skuteczna w mobilizacji dłużników do regulacji wymagalnych zobowiązań
  • możliwość uzyskania należności bez konieczności wszczynania procesu sądowego – windykacja długów w pierwszym etapie zawsze odbywa się na sposób polubowny, a postępowanie sądowe jest wszczynane dopiero wówczas, gdy działania te nie przynoszą spodziewanego rezultatu
  • indywidualne podejście – nasza oferta odzwierciedla potrzeby każdego klienta
  • szeroki obszar działania – Poznań oraz cała Polska

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, których tematem jest windykacja długów i oferta Kancelarii, pozostajemy do dyspozycji i odpowiemy na nie wyczerpująco.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług Kancelarii w zakresie windykacji należności!